“Most már nem csak a grafitot tudom uralni, hanem a festéket is. Az érzés leírhatatlan, nagyon köszönöm! Alkotni fogok, mert alkotni felemelő érzés.” (Marcsi)
Miről szól?
Ezen a tanfolyamon szó lesz a színek komplexitásáról, összetettségéről és a színelméletről. A három nap alatt megtanulod, hogyan lásd meg, hogyan alkalmazd, hogyan keverd ki és hogyan kombináld egymással a színárnyalatokat úgy, hogy színelrendezés harmóniája tükröződjön.
Egyszerűen lépésről lépésre haladunk a gyakorlatok során, miközben ismerőssé válnak a színek és így a színkerék megfestésétől eljutsz a negyedik napra addig, hogy képes leszel megfesteni egy virágcsendéletet, egy tájat vagy bármilyen látott, elképzelt dolgot úgy, hogy a színek összhangban legyenek egymással. Az általad kevert színek visszatükrözik a természet színpompáját, szépségét, egyben esztétikai örömöt okozva neked, az alkotónak, valamint a nézők számára is.
A festő tanfolyamon a színkeverést és színkombinációkat célzó gyakorlatok kezdők és tapasztaltabb festők számára egyaránt hasznosak.
A festés és rajzolás fantasztikus módja annak, hogy frissítsd a kreativitásod, valamint kipróbálj új megközelítéseket vagy technikákat. A három nap során megtanulod tudatosan használni a színeket alkotásaidban.
Mivel alkotunk?
A tanfolyamon akril festéket használunk, mivel ezzel nagyon jól érzékeltethető a kép hangulata, vastag rétegben is felvihető és gyorsan szárad.
Ahhoz, hogy szép színes képeket, festményeket készíts – azon kívül, hogy fontos a színek ismerete -, tudnod kell megrajzolni először azt, amit szeretnél megfesteni,
ezért ez a tanfolyam azoknak szól, akik már elvégezték a jobb agyféltekés rajztanfolyamot. ( itt vagy bárhol) és még kezdők vagy tapasztalatlanok a színek használatában.
A jobb / bal agyfélteke működéséről és jelentőségéről.bővebben itt»
Az 1960-as években egy amerikai pszicho-biológus Roger W Sperry. kutatásokat végzett a jobb és bal agyfélteke eltérő gondolkodásáról, működéséről. Felfedezte, hogy az emberi agy két nagyon különböző módon gondolkodik. Az egyik (a jobb agyfélteke) amely a vizuális folyamatokat, intuitív információkat kezeli és egyidejűleg a teljes képet látja, majd csak ezután a részleteket.A másik
(a bal agyfélteke) a verbális, amely a folyamatokat elemző módon érzékeli, amely először az egyes darabot, majd csak ezután az egészet értelmezi. Sperry 1981-ben elnyerte a Nobel-díjat, majd a későbbi kutatások azt mutatták, hogy a dolgok nem is annyira egyszerűek, mint azt korábban gondolták.
Azt gondolják sokan, az embernek csak egy agya van, mégis miért beszélünk a jobb és a bal agyféltekéről?
Valóban csak egy agyunk van, de ez több részből tevődik össze. Az a része az agynak, ahol az ellenőrzések működnek, ahol az agykéreg van, két féltekéből áll. Ezeket idegrost tömegek kötik össze, amelyek lehetővé teszik “üzenetek” átvitelét az úgynevezett jobb és bal „agyfélteke” között. Valamilyen oknál fogva, a jobb és a bal agyfélteke a testünk ellentétes “másik” oldalát szabályozza, így a jobb félteke bal oldalt ellenőrzi, míg a bal agyfélteke a jobb oldalt irányítja.
Tehát, ha én bal kezes vagyok, ez azt jelenti, hogy nálam a jobb agyfélteke dominál?
A kéz dominanciája nem közvetlenül kapcsolódik az agyi dominanciához. És ne feledjük, ahogy semmit sem teszünk csak egy kézzel, így az agy sem csinál semmit sem csak az egyik oldalon, bár általában valamelyiket előnyben részesíti. A lakosságban a balkezesség 1:10-hez arányban fordul elő. Ha ezt figyelembe vesszük, akkor jelentős számú művész kerül ki a balkezesek közül. Azok, akik balkezesek nem mutatnak nagyobb hajlandóságot a jobb agyfélteke dominanciára és a jobbkezesség nem zárja ki a jobb agyfélteke a dominanciáját.
Vajon lehet-e jobb a jobb agy, mint a bal agy?
Bár a jobb agyféltekét, vagy non-verbális gondolkodást gyakran tekintik kreatívabbnak, nem lehet azt mondani, hogy jó vagy rossz. Csupán két különböző gondolkodásmódról beszélünk. Az egyik nem jobb, mint a másik, mint ahogy a jobbkezesség nem “jobb” mint a balkezesség. Az a fontos, hogy ne feledjük, hogy vannak különböző gondolkodásmódok. Ha nálad erősebb a verbális (bal agyfélteke), mint a vizuális (jobb agyfélteke), akkor tudatosan légy nyitott új megközelítésekre, amely megközelítés lehet konkrétan a jobb agyféltekés rajzolás vagy festés.
Jobb agyféltekés rajztanfolyam hírlevél
Vélemények
“May all people get the chance to get in contact with this wonderful method. Life is beautiful :-)!” Hamsini (Algeria)
„A rajztanfolyam egyik célja, hogy megtanítson szembe nézni azzal, amit nem tudunk, vagy még nem ismerünk, és mellesleg megtanít rajzolni is. Köszönöm.” L. Szilvia
„..kaptam egy új hobbyt, kikapcsolódási lehetőséget a nyüzsgő hétköznapokból, és felfedeztem azt, hogy képes vagyok rajzolni. Úgy gondolom ezek után már nincsen lehetetlen. Aki azt gondolja, hogy mégis, akkor hazudik vagy nem próbálta ki magát!” M. Viktória (24)
„Minden lelki zúgolódásom véget ért és nektek hála rájöttem, hogy túl sok felesleges dolgon rágódok, ahelyett, hogy megélném a dolgokat. Ja és a legjobb: TUDOK RAJZOLNI.” Gabi
"Tudjátok... Világszám -a lányom szerint- ha engem meg tudtok tanítani rajzolni.... Szóval világszám vagytok!" Etelka
"A 4 nap tapasztalatait összegezve: megtapasztaltam, hogy milyen békét és nyugalmat tud teremteni a lelkemben, ha csak magamra figyelek és azt csinálom amit szeretek, ami örömet okoz. Hogy mindig meg kell engedni magunkat valamit, ami eddig nem volt." Laci (59)